SKU: 63V-W0078-00
WATER PUMP REPAIR KIT FOR YAMAHA OUTBOARD 9.9 - 15HP 1996 - 2016 - # 63V-W0078-00
$69.21
In Stock
Description
- NE brand water pump repair kit
- 100% manufactured in Taiwan for un-matched reliability and performance
- Meets OEM specifications
- Made from the highest quality materials and 100% asbestos free
- Actual item pictured
- OEM part: #63V-W0078-01, 18-3433
- Please verify that this part number is suitable for your model, we are not responsible for buyer error
Specifications
| SKU | 63V-W0078-00 |
| Brand | NE Genuine Parts |
| Shipping Weight | 0.2200kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Assembled Length | 0.120m |
| Assembled Height | 0.060m |
| Assembled Width | 0.120m |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$33.96
Not yet rated
SKU: NEK0302W003-1WWATER PUMP REPAIR KIT FOR SUZUKI RM250 RM 250 2003 2004 2005 2006 2007 2008
$40.00 $26.01
Not yet rated
SKU: NEK0405W001-1WWATER PUMP REPAIR KIT FOR KAWASAKI KX500 KX 500 1987 - 2004
$43.75
Not yet rated
SKU: NEL0500W004-1WWATER PUMP REPAIR KIT FOR KTM 65SX 65 SX 2016 2017 2018 2019 65XC 65 XC 2009
$28.63
Not yet rated
SKU: 646-44352-00WATER PUMP IMPELLER FOR YAMAHA 2 STOKE 2HP 1978 - 2002 OUTBOARD # 646-44352-00
$63.22
Not yet rated
SKU: NEL0502W003-1WWATER PUMP REPAIR KIT FOR KTM 300EXC 2004 - 2005 300EXC 2009 300MXC/250EXC 2004 - 2005 250SX 2002 -
$63.08
Not yet rated
SKU: NEL0501W005-1W