SKU: NEL0501W003-1W
WATER PUMP REPAIR KIT FOR HUSQVARNA TC125 2014 - 2015 TE125 2015 KTM 125SX 2007 - 2015 144SX 2007 - 2008 150SX 2009 - 2015 150XC 2010 - 2014 200EXC 20
$47.45
In Stock
Description
- NE brand kit, Manufactured to ISO 9001 and IATF16949 Standard
- NE brand kit water pump repair kit
- 100% manufactured in Taiwan for un-matched reliability and performance, The Tawainese manufacture of NE Gaskets is flattered to be copied by Chinese companies, however the fakes can be easily spotted as they do not have a made in Taiwan hologram. We have quality Genuine NE gaskets from Taiwan!
- Meets OEM specifications
- Made from the highest quality materials and 100% asbestos free
- Actual item pictured
Specifications
| SKU | NEL0501W003-1W |
| Brand | NE Genuine Parts |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.155m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Assembled Length | 0.220m |
| Assembled Height | 0.010m |
| Assembled Width | 0.155m |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$63.22
Not yet rated
SKU: NEL0502W003-1WWATER PUMP REPAIR KIT FOR KTM 300EXC 2004 - 2005 300EXC 2009 300MXC/250EXC 2004 - 2005 250SX 2002 -
$49.71
Not yet rated
SKU: 6H3-44311-00WATER PUMP HOUSING FOR YAMAHA 60HP 70HP OUTBOARD # 6H3-44311-00
$24.02
Not yet rated
SKU: 677-44352-00OUTBOARD WATER PUMP IMPELLER FOR YAMAHA OUTBOARD MOTOR # 677-44352-00
$37.61
Not yet rated
SKU: NEK0401W002-1WWATER PUMP REPAIR KIT FOR KAWASAKI KX125 KX 125 2003 2004 2005
$40.09
Not yet rated
SKU: NEL0501W006-1WWATER PUMP REPAIR KIT FOR HUSQVARNA TC125 2016 - 2018 TE150 2017 - 2018 KTM 150EXC 2017 - 2018 125SX
$40.00 $27.57
Not yet rated
SKU: NEK0304W002-1WWATER PUMP REPAIR KIT FOR SUZUKI RMZ450 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
$34.99
Not yet rated
SKU: NEL0504W001-1W