ENGINE OIL SEAL KIT FOR YAMAHA YFS200 YFS 200 1998 - 2006
YFS200 1998 - 2006
Description
- SFK brand oil seal kit
- Kit includes all oil seals necessary for an engine and transmission rebuild
- 100% Manufactured in Taiwan, ISO ( International standards organization compliant) 9001 manufacturer
- Manufactured to meet or exceed OEM specifications
- 7 pieces in kit, Kits typically include: Crankshaft, Water Pump, Countershaft, Kickstart and Gear Shaft Seals
- Main Picture for illustration only. Actual product shown in second image
Specifications
| SKU | 822153 |
| Brand | SFK |
| Shipping Weight | 0.0600kg |
| Shipping Width | 0.211m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.269m |
| Shipping Cubic | 0.070949000m3 |
| Unit Of Measure | each |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
More From This Category
$47.00 $19.40
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KTM 250EXC 2004 - 2016 250SX 2003 - 2016 300SX / 300EXC / 300XC 2004 - 2016
$23.15
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KTM 250SX-F 2016 - 2019 250EXC-F / 350EXC-F 2017 - 2019 HUSQVARNA FC250 / FC
$60.00 $21.82
ENGINE OIL SEAL KIT FOR HONDA CRF150R 2007 - 2017 CRF150RB 2007 - 2015
$47.00 $19.68
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KAWASAKI KDX250 KDX 250 / KX250 KX 250 1983 - 2004
$44.00 $20.77
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KTM 65SX & HUSQVARNA TC 65 2009 - 2020
$43.00 $18.05
ENGINE OIL SEAL KIT FOR YAMAHA YZ125 YZ 125 1989 1990 1991 1992
$60.00 $20.53
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KTM 450XC 450 XC 2008 2009 525XC 525 XC 2008
$35.00 $16.17