ENGINE OIL SEAL KIT FOR SUZUKI RM125 RM 125 1992 1993 1994 1995 1996 1997
RM125 1992 - 1997
Description
- SFK brand oil seal kit
- Kit includes all oil seals necessary for an engine and transmission rebuild
- 100% Manufactured in Taiwan, ISO ( International standards organization compliant) 9001 manufacturer
- Manufactured to meet or exceed OEM specifications
- 7 pieces in kit, Kits typically include: Crankshaft, Water Pump, Countershaft, Kickstart and Gear Shaft Seals
- Main Picture for illustration only. Actual product shown in second image
Specifications
| SKU | 822124 |
| Brand | SFK |
| Shipping Weight | 0.0600kg |
| Shipping Width | 0.211m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.269m |
| Shipping Cubic | 0.070949000m3 |
| Unit Of Measure | each |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
Others Also Bought
More From This Category
$55.00 $16.93
ENGINE OIL SEAL KIT FOR YAMAHA YZ400F 1998 - 1999 YZ426F 2000 - 2002 WR400F 1998 - 2000 WR426F 2001
$44.00 $20.66
ENGINE OIL SEAL KIT FOR HUSQVARNA CR125 CR 125 / WR125 WR 125 1997 - 2014
$44.95 $42.97
OIL SEAL KIT FOR KTM 450SX-F / 450XC-F 2016 - 2017 HUSQVARNA FC450 2016 - 2017 FS450 / FX450 2017
$23.15
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KTM 250SX-F 2016 - 2019 250EXC-F / 350EXC-F 2017 - 2019 HUSQVARNA FC250 / FC
$38.00 $17.09
ENGINE OIL SEAL KIT FOR HONDA CR80R 1986 - 2002 CR85R 2003 - 2007
$55.00 $25.24
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KTM 450SX-F 2007 - 2012 450XC-F 2008 - 2009 / 505SX-F 2008
$63.00 $22.17
ENGINE OIL SEAL KIT FOR HONDA CRF250R 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
$47.00 $17.73
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KAWASAKI KX250 KX 250 2005 2006 2007
$29.00 $15.51
