SKU: 822123
ENGINE OIL SEAL KIT FOR SUZUKI RM80 RM 80 1991 - 2001
RM80 1991 - 2001
$19.41
RRP $33.00
SAVE $13.59 (41%)
In Stock
Description
- SFK brand oil seal kit
- Kit includes all oil seals necessary for an engine and transmission rebuild
- 100% Manufactured in Taiwan, ISO ( International standards organization compliant) 9001 manufacturer
- Manufactured to meet or exceed OEM specifications
- 8 pieces in kit, Kits typically include: Crankshaft, Water Pump, Countershaft, Kickstart and Gear Shaft Seals
- Main Picture for illustration only. Actual product shown in second image
Specifications
| SKU | 822123 |
| Brand | SFK |
| Shipping Weight | 0.0660kg |
| Shipping Width | 0.211m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.269m |
| Shipping Cubic | 0.070949000m3 |
| Unit Of Measure | each |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
More From This Category
$55.00 $21.57
Not yet rated
SKU: 822248ENGINE OIL SEAL KIT FOR HONDA CRF250X 2004 - 2015 CRF250R 2004 - 2009
$47.00 $19.68
Not yet rated
SKU: 822103ENGINE OIL SEAL KIT FOR KAWASAKI KDX250 KDX 250 / KX250 KX 250 1983 - 2004
$60.00 $17.13
Not yet rated
SKU: 822223ENGINE OIL SEAL KIT FOR KAWASAKI KX250F 2004 - 2005 SUZUKI RMZ250 2004 - 2006
$43.00 $18.39
Not yet rated
SKU: 822266ENGINE OIL SEAL KIT FOR SUZUKI RM125 RM 125 2004 2005 2006 2007 2008
$38.00 $17.09
Not yet rated
SKU: 822181ENGINE OIL SEAL KIT FOR HONDA CR80R 1986 - 2002 CR85R 2003 - 2007
$47.00 $17.67
Not yet rated
SKU: 822175