ENGINE OIL SEAL KIT FOR SUZUKI RM250 RM 250 1987 1988
RM250 1987 - 1988
Description
- SFK brand oil seal kit
- Kit includes all oil seals necessary for an engine and transmission rebuild
- 100% Manufactured in Taiwan, ISO ( International standards organization compliant) 9001 manufacturer
- Manufactured to meet or exceed OEM specifications
- 8 pieces in kit, Kits typically include: Crankshaft, Water Pump, Countershaft, Kickstart and Gear Shaft Seals
- Main Picture for illustration only. Actual product shown in second image
Specifications
| SKU | 822133 |
| Brand | SFK |
| Shipping Weight | 0.0600kg |
| Shipping Width | 0.211m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.269m |
| Shipping Cubic | 0.070949000m3 |
| Unit Of Measure | each |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
More From This Category
$44.00 $20.66
ENGINE OIL SEAL KIT FOR HUSQVARNA CR125 CR 125 / WR125 WR 125 1997 - 2014
$35.00 $16.17
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KAWASAKI KFX80 2003 - 2009 SUZUKI LT80 1987 - 2006
$43.00 $18.50
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KAWASAKI KDX200 KDX 200 1986 1987 1988
$47.00 $17.12
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KTM 125EXC 125 EXC 1998 - 2016 125SX 125 SX 1998 - 2015
$19.82
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KTM 125SX / 150SX 2016 - 2019 150EXC 2017 - 2019 HUSQVARNA TC125 2016 - 2019
$55.00 $17.84
ENGINE OIL SEAL KIT FOR YAMAHA WR450F WR 450F 2003 - 2009 YZ450F YZ 450F 2003 - 2011
$61.60 $48.55
