ENGINE OIL SEAL KIT FOR KTM 65SX & HUSQVARNA TC 65 2009 - 2020
Description
- SFK brand oil seal kit
- Kit includes all oil seals necessary for an engine and transmission rebuild
- 100% Manufactured in Taiwan, ISO ( International standards organization compliant) 9001 manufacturer
- Manufactured to meet or exceed OEM specifications
- 6 pieces in kit, Kits typically include: Crankshaft, Water Pump, Countershaft, Kickstart and Gear Shaft Seals
- Main Picture for illustration only. Actual product shown in second image
Specifications
| SKU | 822348 |
| Brand | SFK |
| Shipping Weight | 0.0600kg |
| Shipping Width | 0.211m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.269m |
| Shipping Cubic | 0.070949000m3 |
| Unit Of Measure | each |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
$43.14
TOP END GASKET KIT FOR KTM 65SX 2009 - 2020 65SXS 2013 - 2014 65XC 2009
More From This Category
$47.00 $17.12
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KTM 125EXC 125 EXC 1998 - 2016 125SX 125 SX 1998 - 2015
$43.00 $19.95
ENGINE OIL SEAL KIT FOR YAMAHA YZ250 YZ 250 1983 1984 1985 1986 1987
$63.00 $22.80
ENGINE OIL SEAL KIT FOR YAMAHA YZ250F YZ 250F 2014 2015 2016 2017 2018
$60.00 $15.84
ENGINE OIL SEAL KIT FOR YAMAHA YFZ450 YFZ 450 2004 2005 2006 2007 2008
$43.00 $17.50
ENGINE OIL SEAL KIT FOR SUZUKI RM125 RM 125 1992 1993 1994 1995 1996 1997
$47.00 $17.73
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KAWASAKI KX250 KX 250 2005 2006 2007
$55.00 $51.49
ENGINE OIL SEAL KIT FOR KAWASAKI KLX400 2003 - 2004 SUZUKI DRZ400 2000 - 2015
$60.00 $20.53

