ENGINE OIL SEAL KIT FOR SUZUKI RM65 2003 - 2005 KAWASAKI KX65 2000 - 2015
RM65 2003 - 2005 ; KX65 2000 - 2015
Description
- SFK brand oil seal kit
- Kit includes all oil seals necessary for an engine and transmission rebuild
- 100% Manufactured in Taiwan, ISO ( International standards organization compliant) 9001 manufacturer
- Manufactured to meet or exceed OEM specifications
- 8 pieces in kit, Kits typically include: Crankshaft, Water Pump, Countershaft, Kickstart and Gear Shaft Seals
- Main Picture for illustration only. Actual product shown in second image
Specifications
| SKU | 822135 |
| Brand | SFK |
| Shipping Weight | 0.0600kg |
| Shipping Width | 0.211m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.269m |
| Shipping Cubic | 0.070949000m3 |
| Unit Of Measure | each |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
$60.00 $34.11
COMPLETE GASKET KIT FOR KAWASAKI KX65 KX 65 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
$29.00 $25.66
TOP END GASKET KIT FOR SUZUKI RM65 2003 - 2005 KAWASAKI KX65 2000 - 2020
$104.00 $72.09
CLUTCH KIT FOR KAWASAKI KX65 2000 - 2020 SUZUKI RM65 2003 - 2005
More From This Category
$38.00 $17.02
ENGINE OIL SEAL KIT FOR YAMAHA YZ125 YZ 125 2001 2002 2003 2004
$38.00 $17.09
ENGINE OIL SEAL KIT FOR HONDA CR80R 1986 - 2002 CR85R 2003 - 2007
$44.00 $20.66
ENGINE OIL SEAL KIT FOR HUSQVARNA CR125 CR 125 / WR125 WR 125 1997 - 2014
$42.14
OIL SEAL KIT FOR KTM 350SX-F 2016 - 2017 HUSQVARNA FC350 2016 - 2017 FX350 2017
$44.95 $42.97

