TOP END GASKET KIT FOR SUZUKI RM65 2003 - 2005 KAWASAKI KX65 2000 - 2020
Description
- NE brand kit, Manufactured to ISO 9001 and IATF16949 Standard
- Kit includes all gaskets and O-rings required for top end engine rebuild
- 100% manufactured in Taiwan for un-matched reliability and performance, The Taiwanese manufacture of NE Gaskets is flattered to be copied by Chinese companies, however the fakes can be easily spotted as they do not have a made in Taiwan hologram. We have quality Genuine NE gaskets from Taiwan!
- Meets OEM specifications
- Made from the highest quality materials and 100% asbestos free
- Engine seal kits available as a separate kit
- Actual item picture
Specifications
| SKU | 810412 |
| Brand | NE Genuine Parts |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.211m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.269m |
| Shipping Cubic | 0.141898000m3 |
| Unit Of Measure | each |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
$60.00 $34.11
COMPLETE GASKET KIT FOR KAWASAKI KX65 KX 65 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
$30.00 $16.42
ENGINE OIL SEAL KIT FOR SUZUKI RM65 2003 - 2005 KAWASAKI KX65 2000 - 2015
$104.00 $72.09
CLUTCH KIT FOR KAWASAKI KX65 2000 - 2020 SUZUKI RM65 2003 - 2005
More From This Category
$50.00 $19.99
TOP END GASKET KIT FOR KTM 250SX 2007 - 2016 HUSABERG TE250 2011 - 2014 HUSQVARNA TC250 / TE250 2014
$172.90
COMPLETE GASKET KIT FOR EVINRUDE JOHNSON 150HP - 235HP 6 CYL 1978 - 1992 1982 - 1985 OUTBOARD MOTOR
$110.98
COMPLETE GASKET & OIL SEAL KIT FOR KTM 250EXC 250 EXC 2005 2006 250SX 250 SX 2005 2006
$204.90 $93.93
COMPLETE GASKET KIT FOR KTM 250EXC-F 250 EXC-F 2017 HUSQVARNA FE250 FE 250 2017
$53.92
TOP END GASKET KIT GASGAS TXT PRO 125 - 250 - 300 2002 - 2013
$28.44

