SKU: 822107
ENGINE OIL SEAL KIT FOR HONDA CR125R CR 125R 1987 - 2002
CR125R 1987 - 2002
$34.50
RRP $38.00
SAVE $3.50 (9%)
In Stock
Description
- SFK brand oil seal kit
- Kit includes all oil seals necessary for an engine and transmission rebuild
- 100% Manufactured in Taiwan, ISO ( International standards organization compliant) 9001 manufacturer
- Manufactured to meet or exceed OEM specifications
- 10 pieces in kit, Kits typically include: Crankshaft, Water Pump, Countershaft, Kickstart and Gear Shaft Seals
- Main Picture for illustration only. Actual product shown in second image
Specifications
| SKU | 822107 |
| Brand | SFK |
| Shipping Weight | 0.0670kg |
| Shipping Width | 0.211m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.269m |
| Shipping Cubic | 0.070949000m3 |
| Unit Of Measure | each |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
More From This Category
$55.00 $51.49
Not yet rated
SKU: 822193ENGINE OIL SEAL KIT FOR KAWASAKI KLX400 2003 - 2004 SUZUKI DRZ400 2000 - 2015
$55.00 $21.57
Not yet rated
SKU: 822248ENGINE OIL SEAL KIT FOR HONDA CRF250X 2004 - 2015 CRF250R 2004 - 2009
$55.00 $16.93
Not yet rated
SKU: 822167ENGINE OIL SEAL KIT FOR YAMAHA YZ400F 1998 - 1999 YZ426F 2000 - 2002 WR400F 1998 - 2000 WR426F 2001
$43.00 $18.39
Not yet rated
SKU: 822266ENGINE OIL SEAL KIT FOR SUZUKI RM125 RM 125 2004 2005 2006 2007 2008
$67.34
Not yet rated
SKU: 731A144SR
