Description
- NE brand water pump impeller
- 100% manufactured in Taiwan for un-matched reliability and performance
- Meets OEM specifications
- Made from the highest quality materials
- Actual item pictured
- REPLACES OEM PART #: 6L2-44352-00
Specifications
| SKU | 6L2-44352-00 |
| Brand | OMAX |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Shipping Cubic | 0.000144000m3 |
| Assembled Length | 0.060m |
| Assembled Height | 0.040m |
| Assembled Width | 0.060m |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$57.13
Not yet rated
SKU: P400485600072TOP END GASKET KIT FOR YAMAHA TT - R90 E ELECTRIC START 2000 - 2007
$86.25 $52.93
Not yet rated
SKU: 810920TOP END GASKET KIT FOR KAWASAKI KFX450 KFX 450 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014
$127.92
Not yet rated
SKU: 808643COMPLETE GASKET KIT FOR YAMAHA TTR225 TTR 225 1999 - 2004 TTR230 TTR 230 2005 - 2017
$127.92
Not yet rated
SKU: VG-1208COMPLETE GASKET KIT FOR HONDA TRX350FE TRX350FM TRX350TE - RANCHER / TRX350TM - FOURTRAX RANCHER - 2
$21.29
Not yet rated
SKU: 503300350250.25MM CYLINDER BASE GASKET FOR KTM 125SX 2001 - 2015 125EXC 2001 - 2002 200EXC 2001 - 2016
$157.60 $81.22
Not yet rated
SKU: 808945COMPLETE GASKET KIT FOR POLARIS RANGER 800 2006 2007 2008 2009
$30.80
Not yet rated
SKU: 810312