SKU: P400250850065
COMPLETE GASKET KIT FOR KAWASAKI KX85 KX 85 2014 2015 2016
KX85 2014 - 2016
$97.84
In Stock
Description
- NE brand kit, Manufactured to ISO 9001 and IATF16949 Standard
- NE brand kit includes all gaskets required for full engine rebuild
- 100% manufactured in Taiwan for un-matched reliability and performance
- Meets OEM specifications
- Made from the highest quality materials and 100% asbestos free
- Actual item picture
Specifications
| SKU | P400250850065 |
| Brand | NE Genuine Parts |
| Shipping Weight | 0.4500kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.280000000m3 |
| Unit Of Measure | each |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
$61.10
Not yet rated
SKU: 808414COMPLETE GASKET KIT FOR KAWASAKI KX85 KX 85 2001 2002 2003 2004 2005 2006
$40.73
Not yet rated
SKU: P400250600065TOP END GASKET KIT FOR KAWASAKI KX85 KX 85 2014 2015 2016 2017 2018
$31.82
Not yet rated
SKU: 21.4103LITTLE END BEARING FOR KAWASAKI KX80 1982 - 2000 KX85 2001 - 2020 KX100 1995 - 2020
More From This Category
$54.50
Not yet rated
SKU: 06111-ZE8-405COMPLETE GASKET KIT FOR HONDA GXV270 9HP ALL YEARS # 06111-ZE8-405
$46.67
Not yet rated
SKU: 810209TOP END GASKET KIT FOR HONDA ZR50 1988 - 1999 XR50 2000 - 2003 CRF50F 2004 - 2015
$37.65
Not yet rated
SKU: KIT-395289_9WATER PUMP IMPELLER FOR EVINRUDE JOHNSON 30HP 35HP 1990 1991 1992 1993 OUTBOARD
$72.91
Not yet rated
SKU: 810262TOP END GASKET KIT FOR HONDA CRF250R 2004 - 2007 CRF250X 2004 - 2015
$41.73
Not yet rated
SKU: 810612