SKU: 810836
TOP END GASKET KIT FOR POLARIS TRAIL BLAZER 330 2008 2009 2010 2011 2012 2013
$34.26
RRP $91.55
SAVE $57.29 (63%)
In Stock
Description
- NE brand kit, Manufactured to ISO 9001 and IATF16949 Standard
- Kit includes all gaskets and O-rings required for top end engine rebuild
- 100% manufactured in Taiwan for un-matched reliability and performance, The Taiwanese manufacture of NE Gaskets is flattered to be copied by Chinese companies, however the fakes can be easily spotted as they do not have a made in Taiwan hologram. We have quality Genuine NE gaskets from Taiwan!
- Meets OEM specifications
- Made from the highest quality materials and 100% asbestos free
- Engine seal kits available as a separate kit
- Actual item picture
Specifications
| SKU | 810836 |
| Brand | NE Genuine Parts |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.211m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.269m |
| Shipping Cubic | 0.141898000m3 |
| Unit Of Measure | each |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
More From This Category
$109.79
Not yet rated
SKU: VG-3059COMPLETE GASKET KIT FOR SUZUKI RGV250 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995
$19.96
Not yet rated
SKU: 548300300750.75MM CYLINDER BASE GASKET FOR KTM 250SX 2003 - 2016 250EXC / 300EXC 2004 - 2016
$172.90
Not yet rated
SKU: 391988COMPLETE GASKET KIT FOR EVINRUDE JOHNSON 150HP - 235HP 6 CYL 1978 - 1992 1982 - 1985 OUTBOARD MOTOR
$71.00 $63.44
Not yet rated
SKU: 810328TOP END GASKET KIT FOR KTM 250SX-F 2005 - 2012 250EXC-F 2007 - 2013 250XC-F 2007 - 2012
$117.00 $97.93
Not yet rated
SKU: 808677