SKU: 810549
TOP END GASKET KIT FOR SUZUKI RM125 RM 125 2001 2002 2003
RM125 2001 - 2003
$28.08
RRP $30.00
SAVE $1.92 (6%)
In Stock
Description
- NE brand kit, Manufactured to ISO 9001 and IATF16949 Standard
- Kit includes all gaskets and O-rings required for top end engine rebuild
- 100% manufactured in Taiwan for un-matched reliability and performance, The Taiwanese manufacture of NE Gaskets is flattered to be copied by Chinese companies, however the fakes can be easily spotted as they do not have a made in Taiwan hologram. We have quality Genuine NE gaskets from Taiwan!
- Meets OEM specifications
- Made from the highest quality materials and 100% asbestos free
- Engine seal kits available as a separate kit
- Actual item picture
Specifications
| SKU | 810549 |
| Brand | NE Genuine Parts |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.211m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.269m |
| Shipping Cubic | 0.141898000m3 |
| Unit Of Measure | each |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
$37.12
Not yet rated
SKU: 810548TOP END GASKET KIT FOR SUZUKI RM125 RM 125 1998 1999 2000 2001 2002 2003
More From This Category
$200.00 $131.34
Not yet rated
SKU: KIT-811328COMPLETE GASKET & OIL SEAL KIT FOR KTM 250SX-F 2005 - 2012 / 250EXC-F 2007 - 2013
$7.43
Not yet rated
SKU: 036-CARPARTS-2EXHAUST MANIFOLD GASKET FOR GU GQ NISSAN PATROL 4.2L TD42T TURBO DIESEL
$105.00 $94.02
Not yet rated
SKU: KIT-811426COMPLETE GASKET & OIL SEAL KIT FOR KAWASAKI KX125 KX 125 1988
$43.06
Not yet rated
SKU: 21-857005AFUEL PUMP GASKET KIT FOR MERCURY MARINER 35HP - 250HP 1988 - 2016 OUTBOARD MOTOR
$130.00 $100.15
Not yet rated
SKU: KIT-811581COMPLETE GASKET & OIL SEAL KIT FOR SUZUKI RM250 RM 250 1994 1995
$105.95 $53.67
Not yet rated
SKU: 731A668TP
