Description
6203 C3 GENUINE KOYO DEEP GROOVE BEARING
KTM 50SX 2009 -2020
LEFT OR RIGHT - 2 REQUIRED FOR PAIR
| Inside Diameter | 17 |
| Outside Diameter | 40 |
| Width | 12 |
| Dynamic Load (KN) | 9.55 |
| Static Load | 4.8 |
| Limiting Speed | 17,000 |
Specifications
| SKU | 6203C3 |
| Shipping Weight | 0.0100kg |
| Shipping Width | 0.045m |
| Shipping Height | 0.015m |
| Shipping Length | 0.045m |
| Shipping Cubic | 0.007594000m3 |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
We Also Recommend
Others Also Bought
$68.31
Not yet rated
SKU: P400155600002TOP END GASKET KIT FOR GAS GAS OFFROAD 300EC M/C 1997 - 2013
$26.27
Not yet rated
SKU: 61T-11193-A0COVER GASKET FOR YAMAHA 25HP 30HP OUTBOARD MOTOR # 61T-11193-A0
More From This Category
$60.00 $22.11
Not yet rated
SKU: 6305JR2CS36RIGHT CRANKSHAFT BEARING FOR KTM HUSQVARNA 125cc 2T 1999 - 2022
$80.00 $61.73
Not yet rated
SKU: 830053-4SH2-TG2C5-KOYOLEFT HAND CRANKSHAFT BEARING FOR SUZUKI RMZ450 / RMX450Z 2008 - 2020
$56.09
Not yet rated
SKU: 23.6232X2