SKU: 369-65021
WATER PUMP IMPELLER FOR MERCURY MARINER OUTBOARD 2HP 2.5HP 3.3HP 4HP 5HP 6HP # 369-65021
$24.41
In Stock
Description
- NE brand water pump impeller
- 100% manufactured in Taiwan for un-matched reliability and performance
- Meets OEM specifications
- Made from the highest quality materials
- Actual item pictured
- OEM PART # 369-65021
Fits: MERCURY MARINER OUTBOARD 2HP 2.5HP 3.3HP 4HP 5HP 6HP # 369-65021
Specifications
| SKU | 369-65021 |
| Brand | NE Genuine Parts |
| Shipping Weight | 0.0080kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Assembled Length | 0.060m |
| Assembled Height | 0.040m |
| Assembled Width | 0.060m |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$180.00 $161.52
Not yet rated
SKU: KIT-811331COMPLETE GASKET & OIL SEAL KIT FOR KTM 450 SX-F 2007 - 2012 450XC-F 2008 - 2009
$105.95 $53.67
Not yet rated
SKU: 731A668TPTOP END GASKET KIT FOR KTM 250SX-F / 250XC-F 2016 - 2017 HUSQVARNA 250FC 2016 - 2017
$39.62
Not yet rated
SKU: 299101COMPLETE GASKET KIT FOR BRIGGS & STRATTON 9HP 10HP ALL YEARS # 299101
$127.30
Not yet rated
SKU: 808365COMPLETE GASKET KIT FOR KTM 350SX-F / 350XC-F 2013 - 2015 HUSQVARNA FC350 2014 2015
$33.25
Not yet rated
SKU: 27-430075
