Description
- NE brand water pump impeller
- 100% manufactured in Taiwan for un-matched reliability and performance
- Meets OEM specifications
- Made from the highest quality materials
- Actual item pictured
- OEM PART # 17461-95300
- FITS: 50HP DT50 1978-1984 DT75 1983-1997 DT85 1983-2000
Specifications
| SKU | 17461-95300 |
| Brand | OMAX |
| Shipping Weight | 0.0260kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Assembled Length | 0.060m |
| Assembled Height | 0.040m |
| Assembled Width | 0.060m |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Apex Imports Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
More From This Category
$57.13
Not yet rated
SKU: P400485600072TOP END GASKET KIT FOR YAMAHA TT - R90 E ELECTRIC START 2000 - 2007
$86.25 $52.93
Not yet rated
SKU: 810920TOP END GASKET KIT FOR KAWASAKI KFX450 KFX 450 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014
$127.92
Not yet rated
SKU: 808643COMPLETE GASKET KIT FOR YAMAHA TTR225 TTR 225 1999 - 2004 TTR230 TTR 230 2005 - 2017
$127.92
Not yet rated
SKU: VG-1208COMPLETE GASKET KIT FOR HONDA TRX350FE TRX350FM TRX350TE - RANCHER / TRX350TM - FOURTRAX RANCHER - 2
$21.29
Not yet rated
SKU: 503300350250.25MM CYLINDER BASE GASKET FOR KTM 125SX 2001 - 2015 125EXC 2001 - 2002 200EXC 2001 - 2016
$157.60 $81.22
Not yet rated
SKU: 808945COMPLETE GASKET KIT FOR POLARIS RANGER 800 2006 2007 2008 2009
$30.80
Not yet rated
SKU: 810312